Rulluisud - põhitehnikad
Õige inline-rulluisutamistehnika tähendab stabiilse seisu arendamist rulluisudel, peatumise õppimist, sujuvat pöörlemist ja oskust ohutult kukkuda. Selles juhendis saate teada kõik, mida peate algajana rulluisude tehnikast teadma.
Rulluisud on mõeldud kõigile - suurtele ja väikestele, noortele ja vanadele. Sa ei vaja midagi muud kui paari rulluisud, mõningaid kaitsevahendeid ja sileda, liiklusest häirimata pinda ning oledki valmis harjutama. Õpikõver võib alguses olla järsk, kuid juba mõne tunni harjutamise järel näete edusamme, nii et ärge andke alla!
Inline rulluisud Seisund
Selleks, et rulluisudel korralikult seista, tuleb põlved painutada. Rulluisudega põlvede painutamine viib sind maapinnale lähemale, mis muudab tasakaalu kergemaks.
Rulluisudel peaksid jalad olema paralleelsed, suunatud ettepoole, mitte sissepoole või väljapoole.
Kui põlved on kõverdatud, jalad paralleelsed ja ülakeha veidi ettepoole kallutatud, peaks teie asend olema stabiilne ja tasakaalustatud.
Vaata meie õpetustevideot "Kuidas uisutada rulluisudel":
Kuidas peatada rulluisudel
Rulluisudel saab pidurdamiseks kasutada kas brake pad'i või T-stop tehnikat. Mõlemat tehnikat on selgitatud meie videojuhendis "Kuidas peatada rulluisudel":
Rulluisud: Brake Pad'i kasutamine
Piduriklotsiga pidurdamiseks liigutad uisku koos piduriklotsiga ettepoole ja tõstad varbad nii, et piduriklots puudutab maapinda, mille tulemusena aeglustud. Piduriklotsi abil saate mugavalt reguleerida kiirust, millega te veerete, või saate seda kasutada täieliku aeglustamise eesmärgil. Algajana on soovitatav tutvuda brake padiga, et hoida kontrolli all.
T-Stop tehnika rulluisudel
T-stop tehnika tähendab, et paned ühe jala taha ja lohistad rattaid mööda maad risti teise jalaga, moodustades T. Sa võid rattaid lohistada, kuni jõuad täieliku peatumiseni. T-stopi sooritamiseks peate suutma veeremise ajal ühel jalal tasakaalustada.
T-stopp rulluisudel võimaldab teil pidurdada rataste abil, ilma et oleks vaja piduriklotsi. Võimalus pidurdada ilma piduriklotsita on suur eelis, sest piduriklotsid on mõnikord takistuseks. Algaja jaoks on T-stopiga tutvumine samuti hea mõte, sest see aitab saada kontrolli selle üle, mida sa oma rulluiskudel teed.
Kuidas rulluisudel keerata
Rulluisudel pöörates peaks teil olema kerge ettepoole kallutatud põlvedega. Kui soovite pöörata vasakule, liigutage vasakut jalga veidi ettepoole, ja tehke vastupidi, kui soovite pöörata paremale. Nihutage oma raskust sellele poole, kuhu soovite pöörata, samal ajal toetuge ülakehaga pöörde sisse. Oluliseks abiks võib olla vaatamine selles suunas, kuhu te pöörate.
Tähelepanu pööramistehnikale võib aidata teil vältida tavalisi algajate vigu ja see on eeliseks risti-rästi pööramistehnika õppimisel, mida hakkate õppima, kui te edasi liigute.
Turvaline kukkumine rulluiskudel
Ettepoole kukkumine on alati eelistatav, sest see võimaldab teil kukkumist kontrollida ja mitte lüüa oma tagumikku või sabaluud vastu maad.
Kui te kaotate rulluisudel tasakaalu, tehke järgmist:
- Kükitage ja kummarduge ettepoole - madalal olemine hoiab teid maapinnale lähemal, minimeerides kukkumisest tulenevat lööki. Võib-olla suudate isegi kontrolli tagasi saada.
- Kasutage kukkumise vastu kaitsmeid - kui te kukute põlve-, küünarnuki- või wrist-kaitsmete peale, võtavad need löögi vastu, mitte teie. Kui veerete kukkumisel suure kiirusega, püüdke kukkumisel libistada kaitsmed peale, et vältida hõõrdumist.
Nende tehnikate abil on vähem tõenäoline, et saate vigastusi, mis võivad takistada teie edasiliikumist rulluisudel.
Parimate rulluisude leidmine õppimiseks
Nii algajad kui ka edasijõudnud inline-rulluisutajad peaksid alati otsima rulluisud, mis sobivad hästi ja on mugavad. Algajaile mõeldud rulluisud peaksid olema varustatud kannapiduriga ja pakkuma head tuge pahkluudele. Rattad peaksid olema pehmed (76A - 84 A) ja mitte liiga suured - 84 mm või vähem suurte jalgadega täiskasvanutele ja laste puhul jääb sobiv suurus kuskil alla 70 mm.
Lisateavet leiate meie juhenditest rulluisude ostmise kohta: